Stockholm
I fredags morse åkte vi ju upp, jag, Hanna och barnen!
Spännande att åka tåg den första timmen, men sen ville dom såklart utforska tåget lite mer.. Tur att datorn var med för det finns ju inte så mycket att se på ett tåg ^^

Väl framme på hotellet så lekte barnen massor i lekrummet som fanns. Superfint och fräscht och anpassat för olika åldrar!

På lördagen sprang ju jag loppet så jag har inga bilder från den dagen, men enligt både flickorna och Hanna så hade passningen gått bra! Tack snälla Hanna för att du hade flickorna medans jag sprang ♥
Att ta sig runt i Stockholm är roligt, speciellt tunnelbanan om man frågar tjejerna!

Tågresan hem igår gick också väldigt bra, flickorna lekte, kollade på film och målade medans bebisarna sov.

Helgen gick fort! Borta bra men hemma bäst!
Sin egen säng är ju alltid bäst ♥
Nu måste jag göra mig iordning för att åka med Filip till barnmedicin för att ta blodprover på honom.
Han måste göra en allergikoll då han fick en kraftig reaktion i lördags morse när jag gav honom pyttelite äggröra vid frukosten, suck!!!!
Måtte det inte vara äggallergi, håll tummarna nu!
Puss