FaceBook
Instagram
Mail

Testat Celsius

14:23:36

Wow, idag känner jag att jag lever. Känns som att rumpa och lår är ett enda stort blåmärke, gött ändå på nått sätt!
Var helt död i kroppen när jag kom till gymmet så jag behövde verkligen den där Celsius.
Vad tyckte jag nu då? Hjälpte det att förbättre uthålligheten?
Mmnja, alltså, det var lite fel dag att testa den på. Den hjälpte mig att orka absolut. Hade jag inte druckit den hade jag ALDRIG orkat gå mina 33 minuter på crosstrainern, men det blev ju inte i närheten av gårdagens resultat!
Igår 601 kcal
Idag 410 kcal

Därför vill jag ju testa igen så nästa testdag blir på måndag. Då har jag vilat över helgen och har inte ont i kroppen längre, då blir det ju mer rättvist!
Positivt är att den finns i massa smaker.
Dom jag såg idag var: Apelsin, Vilda Bär, Cola, Jordgubb/Kiwi, Granatäpple/grönt te.... sen var det några till som jag inte minns, men hur som helst så finns det ju några smaker att välja bland!
Idag smakade jag Jordgubb/Kiwi och den är utan kolsyra, helt okej! Har köpt en Vilda bär som jag ska ha på måndag och den är med kolsyra!


Kommentarer
Postat av: Kajsa

Jag håller med, även om det gör ont som f-n så är det gött på nåt vis med träningsvärk! ;)

2011-03-11 @ 14:46:41
URL: http://babywilmer.blogg.se/
Postat av: i min lilla lilla värld

De säger att den är sjuuukt bra iaf

2011-03-11 @ 22:42:43
URL: http://saratilling.se
Postat av: Beatrice, mamma till Devin & liten i magen ♥

Ja, haha. Det sägs att varje graviditet är den andra olik. Jag har ju helt andra cravings, matvanor, ingen halsbränna, känner mig inte lika svullen o.s.v under denna graviditeten som jag gjorde när Devin låg i magen. Men jag tror ändå att det är en tös där inne :) Har blivit lite osäker på sistone dock just för att min mage börjar halka neråt nu och är inte lika hög som den va förut.. Men vi får se! Jag står fast vid att jag får en tös denna gången, och Tommy tror på en son till.. Ska bli kul att se vem som får rätt! :)

2011-03-12 @ 08:54:10
URL: http://beabus87.blogg.se/
Postat av: emma

Hade en kompis här igår så blev ja medlem på youtube o sen förstog ja typ resten o hon förklarade lite:)



DE höjer bloggen så mkt när man kan lägga upp video då och då tycker jag:)



Va har ni för planer idag denna lördag? Här regnar de och är tråkigt, så blir nog innedag här.

kram

2011-03-12 @ 10:12:12
URL: http://mammatillbenjamin.blogg.se/
Postat av: Zabine - Wildasmami ♥

hehe Tack! Men ja va inte nöjd med den färgen, Den känndes så skrikig! =)

2011-03-12 @ 10:19:34
URL: http://wildasmami.blogg.se/
Postat av: ansepanse

ska du gå igenom alla smakerna?

Sv: nej, idag har vi inte så mycket snö längre

kramar

2011-03-12 @ 10:47:49
URL: http://kinaguld.blogg.se/
Postat av: Jennie - Stolt hundägare och blivande mamma

sv: Tack så mycket!

Ja det är rätt hyfsat skönt, fast den ser mindre ut än vad den är. Och tung är magen och ivägen :) Man är ju inte van vid att ha en sådan kula på magen!haha..

2011-03-12 @ 11:38:25
URL: http://jenniezen.blogg.se/
Postat av: cecce

Hm...är det en ny slags uthållighetsdryck?? Eller?? Hir funkar den och var säljs den?? Kanske något för mig?:-)



Kramar

2011-03-12 @ 12:36:11
URL: http://ceccesblogg.blogg.se/
Postat av: Nina

tack va gullig du är.



nope dem ringde aldrig. kom på att hon inte jobbar på fre. men man kan ju tycka att om det är positivt så är det nån annan som ringer? kanske inte funkar så. hon jobbar ju inte måndagar heller., så på tis om ingen ringt då så är ja säker på att det va negativt..



hoppas du får en super fin lör!

2011-03-12 @ 14:22:28
URL: http://deliciously.se

Kommentera inlägget här:

Namn:
Kom ihåg mig?

E-postadress: (publiceras ej)

URL/Bloggadress:

Kommentar: