FaceBook
Instagram
Mail

Städhjälp!

14:05:40

Just nu är det ett ämne som går varmt i tråden där jag och mammorna pratar på Familjeliv.se. (Klickade mig in i den tråden sensommaren-07 och sen dess har vi hållt ihop, dom flesta av oss iallafall, vi alla födde barn inom samma tidsram)

Tycker det är helt fantastiskt att sådant finns och tycker absolut att det är värt att lägga pengar på!
Dock inte för mig, jag hade inte städat mindre för det!
Då hade jag gått och irriterat mig över hur dom gjort saker, inte dammat som jag brukar osv osv. och sen städat ändå, alltså slösat pengar i onödan!
Det är ett handikapp!
Tänk vad mycket tid man skulle spara till att göra roliga saker istället..

Aja, klarade morsan av det så klarar jag nog av det också, hon va ju dessutom ensamstående med 3 barn och jobbade 80%!
Jo, nog kommer jag klara det även om jag kanske är gråhårig vid åldern 27


Få fler läsare till din blogg utan någon direkt ansträngning! Klicka HÄR!

Kommentarer
Postat av: Simone

SV: Haha XD Det låter som en bra utstyrsel det, sover jag inte på 2 dagar kan mina mörka ringar fungera som hålen ^^

2009-10-20 @ 14:10:10
URL: http://fattybom.blogg.se/
Postat av: emma

jo, jag är verkligen tacksam att grannen kom upp och sa till..de va även grannen som flyttat in simba till vägkanten, den som kört på honom har bara kört vidare!



så idag ska vi begrava honom ..



2009-10-20 @ 15:04:59
URL: http://lillemspems.blogg.se/
Postat av: Simone

SV: Det låter så jäkla hett alltså.. oh.

2009-10-20 @ 15:34:07
URL: http://fattybom.blogg.se/
Postat av: Anonym

Grym blogg! :)

Allt bra med dig? ;b

2009-10-20 @ 17:02:37

Kommentera inlägget här:

Namn:
Kom ihåg mig?

E-postadress: (publiceras ej)

URL/Bloggadress:

Kommentar: